پیگیری تسنیم نتیجه داد؛ تخصیص سهمیه سوخت مرزنشینان استان کرمانشاه پس از 8 سال- اخبار استانها – اخبار تسنیم / کلیک کنید

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، هیئت وزیران در جلسه مرداد ماه سال 1390 طرحی را تصویب کرد که بر مبنای آن وزارت نفت موظف شد با ایجاد جایگاه‌های عرضه سوخت در مرزها و بازارچه‌های رسمی، نسبت به فروش فرآورده‌های نفتی به ساکنان روستاهای مرزی در شعاع 20 کیلومتری مرز و با قیمت تعادلی کمتر از قیمت فروش در این مناطق اقدام کند.

کاهش پدیده قاچاق سوخت، ارتقای وضعیت معیشت ساکنان مناطق مرزی، ایجاد اشتغال و رونق و شکوفایی اقتصاد منطقه و ماندگار کردن مرزنشینان و پیشگیری از مهاجرت آن‌ها از جمله دلایل قرار دادن سهمیه سوخت صادراتی برای مرزنشینان است ولی اجرای این طرح در استان در هشت سال گذشته مسکوت مانده بود و مرزنشینان کرمانشاهی از آن بی‌بهره بودند.

خبرگزاری تسنیم در چند ماه گذشته برای اجرای این طرح با توجه به مشکلات اقتصادی ساکنان نوار مرزی پیگیری کرد که “غفلت 8 ساله از اجرای طرحی که مانع قاچاق سوخت و مهاجرت مرزنشینان است”، “سهمیه صادرات سوخت برای مرزنشینان استان کرمانشاه اجرایی نشد” و “تعیین قیمت 3600 تومانی هر لیتر سوخت برای مرزنشینان کرمانشاهی” از جمله گزارش‌های مرتبط با این موضوع است.

حسن عزیزی مدیرکل تعاون کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه با اشاره به انجام اقداماتی برای تخصیص سهمیه سوخت صادراتی مرزنشینان کرمانشاهی پس از چند سال گفت: مزایده سوم برای تخصیص سهمیه فروردین ماه انجام شده است.

وی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، اظهار داشت: تخصیص سهمیه سوخت صادراتی مرزنشینان بعد از گذشت چند سال از تصویب طرح و اجرا در سایر استان‌ها در استان کرمانشاه نیز در حال پیگیری و اجرا است.

وی عنوان کرد: با برگزاری مزایده سوم برای 20 میلیون لیتر سهمیه فروردین ماه، کارگزار انتخاب شد و براساس پرتکل شرکت نفت، استانداری و مقامات عضو کارگروه این اقدام در حال انجام است.

عزیزی با بیان اینکه در حال برگزاری مزایده بعدی هستیم و امید داریم این روند به همین ترتیب ادامه داشته باشد گفت: زمینه برای خانوارهای مشمول یعنی تعاونی‌های مرزنشین مستقر در شعاع 20 کیلومتری مرز فراهم شده که از سهمیه درآمدی که قانون برای آن‌ها پیش‌بینی کرده برخوردار شوند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه تمام قوانین در این زمینه رعایت شده و به طور کامل شفاف است افزود: در زمینه قیمت سوخت مرزنشینان نیز کارگروه ملی سوخت اعلام می‌کند و ما نیز براساس مبلغی که پایه مزایده است اعلام می‌کنیم.

انتهای پیام‌/ ز

پاسخی بگذارید