تهران| سالانه 500 میلیون دلار از محل صادرات محصولات عشایری عاید کشور می‌شود- اخبار استانها – اخبار تسنیم / کلیک کنید

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قرچک، سردار نصرت‌الله سیف امروز در ستاد کنگره ملی بزرگداشت 10 هزار شهید عشایر کشور با اشاره به همّت و غیرت زنان و مردان عشایر در عرصه خودکفایی کشور اظهار داشت: اگر عشایر مورد حمایت ویژه مسئولان قرار گیرند قطعاً مملکت به خودکفایی خواهد رسید که گام نخست در این راه کنار گذاشتن قوانین سخت‌گیرانه و همراهی و پشتیبانی از آن‌ها است.

وی ادامه داد: در حال حاضر یک میلیون و 700 هزار عشایر در کشور زندگی می‌کنند که از هیچ اقدامی برای بی‌نیازی کشور دریغ نمی‌کنند و همچنان با ثبات، استقامت و صبوری در پی کمک و رهایی کشور از معضل اقتصاد کنونی هستند.

مسئول سازمان بسیج عشایر کشور با اشاره به سهم تولیدات عشایری در ارز آوری به کشور بیان کرد: در طول سال 500 میلیون دلار صادرات عشایر کشور است که از این میزان 259 میلیون دلار در زمینه صادات صنایع دستی می‌باشد.

سردار سیف افزود: اگر از جامعه عشایری حمایتی شود ارز آوری تولیدات عشایری به 4 برابر خواهد‎ ‌رسید، اما متأسفانه برخی افراد با سنگ‌اندازی در مقابل اقدامات آن‌ها سد راه فعالیت آن‌ها شده و مانع از ورود جدی عشایر به حوزه‌های اقتصادی می‌شوند.

وی همچنین تصریح کرد: اقتصادمقاومتی در زندگی عشایری است که از طریق فعالیت در حوزه‌های صنایع دستی، تولید لبنیات و گوشت راه خودکفایی کشور را در پیش گرفته‌اند اما متأسفانه امروز بلایی بر سر عشایر آورده‌اند که به جای تولید، مصرف‌کننده شده‌اند و با وجود در اختیار داشتن 1200 دام و 100 هکتار مراتع با قوانین موجود نمی‌تواند حتی وام بگیرد.

مسئول سازمان بسیج عشایر کشور سپس با اشاره به نقش شهدای عشایر در عزّت و سربلندی ایران اسلامی اظهار داشت: عشایر در راه انقلاب 10 هزار شهید تقدیم کرده‌اند و همیشه پشت نظام بوده‌اند و امروز کشور به وجود چنین جامعه باغیرتی به خود می‌بالد.

انتهای پیام/ن

پاسخی بگذارید