مصدومیت 115 نفر در ‌زمین‌لرزه مسجدسلیمان /‌ امدادرسانی 24 تیم عملیاتی در مناطق زلزله‌زده‌- اخبار استانها – اخبار تسنیم / کلیک کنید

علی خدادادی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اهواز با اشاره به خدمات جمعیت هلال احمر خوزستان در مناطق زلزله زده مسجدسلیمان اظهار داشت: 470 خانوار به تعداد 2115 تن در بخش گلگیر و مرکزی شهرستان مسجدسلیمان متأثر از زمین لرزه 5.7 ریشتری شدند که از این تعداد، 378 خانوار به تعداد 1701 تن از خدمات جمعیت هلال احمر بهره مند شدند.

وی افزود: 115 نفر در اثر زمین لرزه مسجدسلیمان مصدوم شدند که به 10 نفر مصدوم نیز در مناطق مرغاب، سوسن، سراک و مرکزی شهرستان ایذه خدمات امدادی ارائه شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان گفت: با توجه به احتمال بروز پس لرزه در مناطق مختلف مسجدسلیمان و تخریب برخی از منازل، 378 خانوار در شب گذشته اسکان اضطراری شدند.

وی با بیان اینکه 5 اردوگاه اسکان اضطراری در بخش مرکزی و گلگیر شهرستان مسجدسلیمان به استعداد 470 چادر امدادی برپا شد، گفت: 24 تیم عملیاتی به تعداد 140 نفر اعم از امدادگران و کارکنان جمعیت هلال احمر خوزستان به امدادرسانی در مناطق زلزله زده پرداختند.

خدادادی اقلام توزیع شده در مناطق زلزله زده شامل 475 دستگاه چادر، 190 تخته موکت، 160 تخته پتو، 176 قوطی انواع کنسروجات، 12 عدد کلمن آب و 20 بسته غذایی  عنوان کرد و گفت:خودروهای عملیاتی به کار گرفته در مناطق زلزله زده شامل 5 دستگاه آمبولانس، 11 دستگاه خودروی پشتیبانی و یک فروند بالگرد بوده است.

وی ادامه داد: نیروهای امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان خوزستان در شهرهای مسجدسلیمان و شهرستان های معین آماده باش هستند.

انتهای پیام/ش

پاسخی بگذارید