سوال نمایندگان از «روحانی» درباره 14 میلیارد دلار ارز کالا‌های اساسی- اخبار سیاسی – اخبار تسنیم / کلیک کنید

به گزارش گروه پارلمانی خبرگزاری تسنیم،اکبر رنجبرزاده عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با بیان اینکه ما منتظر اقدامات دولت هستیم تا بدانیم چه زمانی توزیع کالاهای اساسی به صورت عادلانه صورت می‌گیرد، گفت: انتظار داریم دولت با سرعت و دقت، 14 میلیارد دلار ارز دولتی تخصیص یافته برای تهیه کالاهای اساسی را با استفاده از شیوه‌ای عادلانه به دست مردم برساند.

وی با بیان اینکه اینکه امیدوارم دولت سازوکار توزیع کالاهای اساسی به دست مردم را سریع‌تر اجرایی کند تا مشکلات در این بخش کمتر شود، افزود: نمایندگان نگران هستند که مانند سال گذشته پول از بیت‌المال خارج شود ولی به انحراف برود و به دست مردم نرسد و سودجویان، واسطه‌ها و دلالان از ارز دولتی و شرایط به وجود آمده، سوء استفاده کنند.

عضو هیئت رئیسه مجلس تصریح کرد: بهترین راهکار برای اینکه این 14 میلیارد دلار ارز دولتی به دست مردم برسد این است که شهروندان کالابرگ الکترونیکی داشه باشند و افراد با مراجعه به فروشگاه‌ها کالای مورد نیاز خود را تهیه کند.

رنجبرزاده با طرح این سوال که چرا با گذشته 4 ماه از سال هنوز دولت مصوبه مجلس درباره کالا‌های اساسی را اجرایی نمی‌کند، تأکید کرد: سال جاری سال بسیار حساسی است و نباید لحظه‌ای غفلت کرد بنابراین دولت در اجرای این مصوبه مجلس تأخیر کند و یا آن را به صورت نادرست اجرای کند طرح سوال از رئیس جمهور و وزرای مربوطه را کلید می‌زنیم.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس اظهار داشت: مجلس مصمم است تا این موضوع را پیگیری کند چرا که وکلای ملت وظیفه دفاع از حقوق مردم را دارند.

انتهای پیام/

 

پاسخی بگذارید