هدیه فرمانده کل سپاه به سیل‌زدگان گلستانی؛ تعمیر 500 واحدمسکونی در مناطق سیل‌زده- اخبار استانها – اخبار تسنیم / کلیک کنید

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، سردار حسین معروفی ظهر امروز در نشست خبری با موضوع بازسازی مناطق سیل زده استان گلستان در قالب طرح جهاد همبستگی ملی اظهار داشت: این طرح، برنامه انقلابی و ملی برای کمک به دولت برای برون رفت از این مشکل و رفع مشکلات مردم سیل زده است.

وی با بیان اینکه رویکرد سپاه در خدمات رسانی به مردم به دور از هرگونه نگاه قومیتی، مذهبی و سیاسی است، خاطرنشان کرد: وظیفه ما خدمتگزاری و نوکری برای مردم است و هیچ خط کش گذاری هم در این زمینه نداریم. در سیل آق قلا گفته بودم سپاه نوکر مردم است و برخی گفتند چرا به عنوان یک فرمانده چنین حرفی زدم البته به آنان گفتم فلسفه وجودی ما در سپاه نوکری به مردم است، ما سد بلای مردم و دست گیر آنان هستیم. اگر برای مردم نوکری کردیم، فرماندهی هم خواهیم کرد.

فرمانده سپاه نینوای استان گفت: طرح جهاد همبستگی ملی با مشارکت اصناف، مساجد و بانک ها در دستور کار قرار گرفته است. در این طرح هر کسبه یک کالا، هر مسجد یک منزل و هر بانک یک مدرسه را تعهد می کند. امروز در استان در زمینه تامین کالاهای ضروری برای سیل زدگان، اشباع هستیم و کمک اصناف نیز باید برای تعمیر و بازسازی منازل مسکونی سیل زدگان استفاده شود.

وی با بیان اینکه اولویت تعمیر و ساخت منازل مسکونی سیل زدگان با مددجویان تحت پوشش نهادهای حمایتی است، افزود: مدد جویان بهزیستی و کمیته امداد و افرادی که گرفتاری‌ها و مشکلات بیشتری دارند در اولویت اجرای این طرح قرار خواهند گرفت. ضمن اینکه در خدمات رسانی به سیل زدگان نگاه یکسانی به همه مردم داریم و قومیت و مذهب هیچ تاثیری در خدمت رسانی ما ندارد.

سردار معروفی با اشاره به اتمام تعمیرات 126 واحد مسکونی خسارت دیده در استان بیان داست: این واحدهای مسکونی در شهرستان های آق قلا، بندرترکمن، گمیشان، مرواه تپه، گنبدکاووس و مینودشت بازسازی شده است. همچنین تعمیر 137 واحد مسکونی دیگر نیز در دستور کار قرار دارد که تا 20 روز آینده تحویل مردم می شود.

وی با بیان اینکه ساخت 29 واحد مسکونی نیز در شهرستان های آق قلا، بندرترکمن، گمیشان، گنبدکاووس و مرواه تپه آغاز شده است، اظهارداشت: یک هزار و 595 واحد مسکونی تعمیری در دستور کار قرار گرفته که 124 واحد نقطه‌یابی شده است. ضمن اینکه سپاه استان‌های خراسان‌رضوی، گیلان و خراسان‌جنوبی نیز برای تعمیر و ساخت منازل مسکونی سیل زدگان به کمک سپاه استان آمده اند.

فرمانده سپاه نینوای استان با اشاره به دستور سردار سلامی برای تعمیر 500 واحد مسکونی در مناطق سیل زده گلستان آن را هدیه فرمانده کل سپاه به مردم سیل زده عنوان کرد و گفت: با پیگیری هایی که انجام دادیم و دستور سردار سلامی تعمیر 500 واحدمسکونی در دستور کار قرار خواهدگرفت که کار آنها تا حدود 50 روز آینده به اتمام خواهد رسید. تمام هزینه های مربوط به تعمیر این واحدهای مسکونی از طریق سپاه تامین می شود.

وی همچنین اعلام کرد: بانک انصار نیز تعمیر 35 مدرسه در شهرستان سیل زده آق قلا را تقبل کرده است که تا شروع سال تحصیلی آینده، تکمیل و میزبان دانش آموزان خواهد بود.

انتهای پیام/ ز

پاسخی بگذارید