تظاهرات گسترده الجزایری‌ها در سالروز استقلال/ تاکید برکناره‌گیری بقایای دولت سابق- اخبار بین الملل – اخبار تسنیم / کلیک کنید

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از القدس العربی، هزاران نفر از شهروندان الجزایری بار دیگر با برگزاری تظاهرات و راهپیمایی در سرتاسر این کشور بر خواسته خود مبنی بر کناره گیری مسئولان دولت قبل تاکید کردند.

شهروندان الجزایری در تظاهرات امروز که با سالروز استقلال این کشور همزمان شده است خواستار کناره گیری مسئولان دولت عبدالعزیز بوتفلیقه و در رأس آنها نورالدین بدوی نخست‌وزیر موقت این کشور شدند.

این تظاهرات در حالی برگزار شد که عبدالقادر بن صالح رئیس‌جمهور موقت طی پیامی به مناسبت فرارسیدن سالروز استقلال این کشور خواستار گفت‌وگو برای حل بحران بدون دخالت دولت و نهاد نظامی شده است.

عبدالعزیز بوتفلیقه رئیس‌جمهور سابق الجزایر ماه می گذشته بعد از 20 سال حکومت و در پی فشارهای ارتش و بعد از هفته‌ها اعتراضات مردمی که خواستار تغییر بودند استعفا کرد.

الجزایری‌ها اصرار دارند که نهادها و شخصیت‌های دوره بوتفلیقه اداره مرحله انتقالی را به‌دست نگیرند و برای تأکید بر این خواسته خود هر هفته جمعه تظاهرات می‌کنند.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید