ویروس خطرناک بلای جان نظامیان صهیونیست/ افزایش احساس ناامنی در شهرک‌های اطراف غزه- اخبار بین الملل – اخبار تسنیم / کلیک کنید

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری عرب 48، بر اساس این گزارش تحقیقی، تغییر در حالت ایمنی(احساس امنیت) در پی آغاز فعالیت‌های فلسطینی در نوار غزه همچون راهپیمایی‌های بازگشت، پرتاب بالن‌ها و بادبادک‌های آتش زا و همچنین درگیری‌های پیاپی کوتاه مدت که طی آن موشک به سمت این شهرک‌ها شلیک می‌شود، خبر داده است.

این گزارش که از سوی مرکز مطالعات امنیتی در دانشگاه تل آویو تهیه شده است، تاکید کرده است که از زمان آغاز راهپیمایی‌های بازگشت در نزدیکی دیوار امنیتی اطراف نوار غزه در پایان مارس 2018(دهم فروردین 97)، فشارهای پیاپی بر شهرک‌های(صهیونیست‌نشین) اطراف غزه آغاز شد که آغاز آن، راهپیمایی‌های بازگشت و بالن‌های انفجاری و بادبادک‌های آتش زا بود که سبب بروز آتش سوزی گسترده در اطراف شد به طوری که بیش از پنجاه  هزار دونم از جمله مزارع در آتش سوخت و شلیک پیاپی موشک‌ها سبب ناراحتی پیاپی ساکنان شهرک‌ها شد.

بر  اساس این گزارش، این تحولات پیاپی، زندگی عادی ساکنان شهرک‌ها را به هم زد و سبب بروز حالت‌های  عصبی برای آنها شد.

ویروس خطرناک بلای جان نظامیان صهیونیست

ده‌ها نظامی تیپ کفیر مبتلا به یک ویروس خطرناک شدند ده‌ها نظامی تازه‌وارد در تیپ موسوم به کفیر ارتش رژیم صهیونیستی در جریان تمرینات نظامی به ویروس خطرناکی مبتلا و به مراکز درمانی منتقل شدند.

کانال دوازدهم تلویزیون عبری رژیم صهیونیستی با اعلام این خبر گزارش داد سخن از ویروس خطرناکی است که سبب دردهای شدید و عوارض خطرناکی در نظامیان هنگام تمرینات و انتقال آنها به بیمارستان‌ها برای درمان لازم شده است همچون قی کردن

این رسانه افزود نظامیان مبتلا به این ویروس خطرناک همچنان در بیمارستان‌ها تحت درمان قرار دارند و همچنین ده‌ها نفر از این نظامیان از ترس انتقال ویروس به نظامیان دیگر در قرنطینه قرار گرفته اند.

این رسانه رژیم صهیونیستی اعلام کرد ارتش اسرائیل تصمیم گرفته است تا زمان مداوای نظامیان مبتلا به این ویروس، تمرینات نظامی را متوقف کند.

حمله جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به چند نقطه در صحرای سیناء مصر

یک رسانه رژیم صهیونیستی از حملات هوایی این رژیم به اهدافی در سیناء خبر داد.

کانال موسوم به«i24news» اسرائیل اعلام کرد اسرائیل طی ماه‌های گذشته چندین کامیون را در صحرای سیناء مصر بمباران کرده است. این رسانه به نقل از منابع امنیتی صهیونیستی مدعی شد این کامیون‌ها حامل سلاح برای جنبش‌های حماس و جهاد اسلامی بوده است.

بر اساس ادعای این رسانه، از دهم نوامبر سال گذشته تا پایان ماه می 2019، جنگنده‌های اسرائیلی سه کامیون را هدف قرار دادند، یکی از این حملات در اواسط مارس گذشته انجام شد که به ادعای این رسانه، حامل موشک‌ برای جنبش جهاد اسلامی بوده است.

این رسانه به نقل از منابع خود ادعا کرد یکی دیگر از این کامیون‌ها حامل موشک و تسلیحات و موادی با قدرت انفجاری شدید برای ساخت در بمب بود که پس از انتقال از طریق لیبی در مسیر حرکت به غزه هدف قرار گرفت، این سلاح‌ها را تجار برای فروش به جنبش حماس از طریق واسطه‌های فلسطینی در کشورهای مختلف از جمله لیبی ارسال کرده بودند، همچنین یک کامیون دیگر از طریق کشورهای دیگر در مسیر حرکت خود هدف حملات جنگنده های اسرائیلی قرار گرفت.

این رسانه افزود نیروی هوایی اسرائیل در پس این عملیات بوده و احتمال می‌رود که هدف قرار گرفتن این کامیون‌ها پس از دریافت اطلاعاتی صورت گرفت که بخش اعظم آن از طریق برخی کسانی که با سازمان اطلاعات اسرائیل همکاری می کنند، دریافت شده باشد.

منابع صهیونیست گفتند اسرائیل از طریق جاسوسان خود عملیات گسترده‌ای را در سیناء مصر برای جلوگیری از رسیدن هرگونه سلاحی به جنبش های حماس و جهاد اسلامی در پیش گرفته است.

این منابع افزودند مصر قبلا اموالی را که از طریق تونل‌ها قرار بود قاچاق شود، مصادره کرده بود، اسرائیل برخی اوقات، عملیاتی را در برخی کشورهای عربی که خط قاچاق سلاح و موشک از آن عبور می کند مانند سودان و چه بسا لیبی و حتی از طریق دریای سرخ برای جلوگیری از ارسال سلاح از آن کشورها به کشورهای نزدیک‌تر اجرا می کند.

بازگشت عمیر پرتز یه ریاست حزب کار

عمیر پرتز از نمایندگان کنست(پارلمان) رژیم صهیونیستی شامگاه سه شنبه به عنوان رئیس جدید حزب کار رژیم انتخاب شد. پرتز در انتخابات مقدماتی که پس از کسب 47 درصد آرای اعضای حزب کار برگزار شد، با فاصله زیاد بر ایتسیک شولی و ستاف شاویر و دوید لیندیسمن رقبای خود پیروز شد. حدود 30 هزار نفر از اعضای حزب کار در انتخابات داخلی حزب شرکت کردند. پرتز برای دومین بار ریاست حزب کار را برعهده می‌گیرد، وی در سال 2005 هم با شکست دادن شیمون پرز رقیب خود در آن زمان ریاست حزب کار را کسب کردهبود.

در انتخابات مارس 2006 کنست،حزب کار رژیم صهیونیستی، 19 کرسی کسب کرد و به ائتلافی پیوست که ایهود اولمرت نخست وزیر اسبق تشکیل داد، در آن زمان، پرتز از وی نخست وزیر رژیم صهیونیستی به عنوان وزیر جنگ(وزیر ارتش) منصوب شد.

در دوره‌ای که پرتز مسئولیت وزارت جنگ رژیم صهیونیستی را برعهده داشت، گلعاد شالیت نظامی صهیونیست در یک پادگان نظامی در اطراف نوار غزه به اسارت رزمندگان مقاومت در آمد، در تابستان سال 2006 هم جنگ دوم لبنان از سوی رژیم صهیونیستی شعله‌ور شد که طی آن،‌حزب الله توانست شکست بزرگی به این رژیم تحمیل کند.

اظهارات جنگ طلبانه بنیامین نتانیاهو  علیه مردم غزه

نتانیاهو روز چهارشنبه در توئیتی در صفحه شخصی خود بار دیگر مردم منطقه تحت محاصره نوار غزه را به جنگ جدید تهدید کرد.  بنیامین نتانیاهو گفت ما برای آغاز عملیات نظامی گسترده علیه نوار غزه در صورتی که لازم باشد، آماده می‌شویم.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی مدعی آمادگی ارتش این رژیم برای به راه انداختن جنگ جدیدی علیه غزه در صورتی که به گفته وی ضرورت اقتضا کند، شد و از برگزاری نشست کابینه امنیتی در مقر فرماندهی غزه در ارتش رژیم صهیونیستی خبر داد.

وی ادعا کرد سیاست ما روشن است، ما می‌خواهیم آرامش به وضعیتی که قبلا وجود داشت برگردد، ولی به موازات آن برای انجام عملیات نظامی گسترده در صورتی که لازم باشد، آماده می‌شویم، این دستورالعمل من به ارتش است.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید