کشتی فرنگی قهرمانی نوجوانان آسیا| ده‌بزرگی، اسماعیلی، سهرابی و کریمی‌زاده فینالیست شدند/ میکائیلی‌زاده در دیدار رده‌بندی- اخبار ورزشی – اخبار تسنیم / کلیک کنید

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، رقابت‌های کشتی فرنگی نوجوانان قهرمانی آسیا از صبح امروز (پنجشنبه) با برگزاری مسابقات هفت وزن در شهر نورسلطان کشور قزاقستان آغاز شد که در پایان دیدارهای مقدماتی امیررضا ده‌بزرگی در وزن 48 کیلوگرم، سعید اسماعیلی در وزن 51 کیلوگرم، دانیال سهرابی در وزن 60 کیلوگرم و سعید کریمی‌زاده در وزن 92 کیلوگرم به دیدار فینال و شاهرخ میکائیلی‌زاده در وزن 110 کیلوگرم به دیدار رده‌بندی راه یافتند. مهدی احدی زناب و فرید سیرتی‌مقدم، نمایندگان اوزان 45 و 55 کیلوگرم کشورمان نیز با شکست مقابل رقبای خود از دور رقابت‌ها کنار رفتند.

نتایج کشتی‌گیران کشورمان به شرح زیر است:

در وزن 45 کیلوگرم مهدی احدی زناب در دور نخست با نتیجه 6 بر 5 مقابل هارش از هندوستان مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی‌گیر در مرحله نیمه نهایی، احدی زناب از دور رقابت‌ها کنار رفت.

براساس این گزارش، در وزن 48 کیلوگرم امیررضا ده‌بزرگی در دیدار نخست با نتیجه 11 بر صفر اوکه گاوا از ژاپن را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه 8 بر صفر از سد خودیبردی از تاجیکستان گذشت و در مرحله نیمه نهایی نیز با نتیجه 9 بر صفر سینسیزبایف از قرقیزستان را از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد.

همچنین در وزن 51 کیلوگرم سعید اسماعیلی در کشتی نخست با نتیجه 8 بر صفر مقابل لی از کره جنوبی به برتری رسید. وی در دور بعد هم با نتیجه 9 بر صفر کوربایف از قزاقستان را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت.

این نتایج در حالی رقم خورد که در وزن 55 کیلوگرم فرید سیرتی‌مقدم در کشتی اول با نتیجه 11 بر صفر الحسنات از اردن را مغلوب کرد. وی در دور دوم با نتیجه 2 بر 8 مغلوب پاتیل از هند شد و با توجه به شکست این هندی در کشتی بعد، سیرتی‌مقدم از دور رقابت‌ها حذف شد.

دانیال سهرابی هم در وزن 60 کیلوگرم در دیدار اول با نتیجه 18 بر 7 ژو از چین را شکست داد و در دور بعد نیز مقابل راوی از هند با نتیجه 8 بر 6 به برتری دست یافت و فینالیست شد.

در وزن 92کیلوگرم نیز سعید کریمی زاده پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 12 بر 2 از سد سون از چین گذشت. وی در دور سوم و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه 5 بر 3 دیبالد از قزاقستان را از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد.

امروز همچنین در وزن 110 کیلوگرم شاهرخ میکائیلی‌زاده در دور نخست با نتیجه 4 بر 2 ژیانگ از چین را شکست داد وی در دور بعد با نتیجه 4 بر 2 مغلوب سونو از هند شد و به دیدار رده‌بندی رفت. وی در این دیدار و برای کسب مدال برنز به مصاف یولداشوف از ازبکستان می رود.

رقابت‌های رده بندی و فینال اوزان فوق عصر امروز برگزار می‌شود و مسابقات 3 وزن دیگر فرنگی فردا (جمعه) برگزار می‌شود.

 

انتهای پیام/ 

پاسخی بگذارید