سی‌امین دوره یونیورسیاد رسماً آغاز شد/ رژه کاروان ایران با پرچمداری خدمتی- اخبار ورزشی – اخبار تسنیم / کلیک کنید

به گزارش خبرگزاری تسنیم، مراسم افتتاحیه سی‌امین دوره بازی‌های یونیورسیاد دانشجویان جهان در ورزشگاه سن پائولی شهر ناپل ایتالیا برگزار شد. این رقابت‌ها با حضور شش هزار ورزشکار از 100 کشور جهان از 12 تا 23 تیرماه به میزبانی شهر ناپل در ایتالیا برگزار می‌شود و کاروان ورزشی ایران نیز با 41 ورزشکار در چهار رشته والیبال، تکواندو، تیروکمان و تیراندازی در این رقابت‌ها حضور خواهد داشت.

در این مراسم تیم ایران با ورزشکاران رشته‌های تیراندازی و والیبال و همچنین مسئولان کاروان ایران رژه رفتند. نجمه خدمتی پرچمدار ایران در مراسم افتتاحیه بود.

در مراسم افتتاحیه با صندلی بزرگترین U (نماد یونیورسیاد) طراحی شد. یک کشتی بزرگ نیز در بالای این نماد در مرکز استادیوم افتاحیه دیده می‌شد. مراسم رژه کاروان‌های ورزشی با کشور آلبانی که چهار نماینده داشت، آغاز شد.

پس از ایتالیا به عنوان میزبان این رقابت‌ها که با 300 ورزشکار بیشترین شرکت کننده را  داشت، ژاپن با 279 ورزشکار بزرگترین کاروان ورزشی را دارد. آمریکا نیز با 273 ورزشکار در رژه حضور داشت. همچنین مکزیک با 185 ورزشکار از جمله کشورهایی است که بیشترین ورزشکار را در یونیورسیاد 2019 دارد.

کاروان طویل و پرجمعیت ایتالیا هنگام رژه به شدت توسط تماشاگران حاضر در ورزشگاه مورد تشویق قرار گرفت. بیاتریس ویو قهرمان جهان 2015 و 2017 و قهرمان رشته شمشیربازی پارالمپیک 2016 ریو پرچمدار کاروان ورزشی ایتالیا در مراسم رژه بود.

وینچسکو لوکا، فرماندار منطقه کامپانیا در این مراسم گفت: یونیورسیاد پس از 60 سال بار دیگر به ایتالیا رسید. ما این جنبش را آغاز کردیم سپس در جهان منتشر شد و قوی‌تر از قبل به پیش رفت.

وی در ادامه خطاب به دانشجویان یادآور شد: همه شما با مدال به کار خود پایان نخواهید داد، اما اینکه همه شما به عنوان یک فرد قدرتمندتر ناپل را ترک خواهید کرد، برای شما یک فرصت است.

در این مراسم سرجیو ماتارلا، رئیس جمهور ایتالیا نیز حضور داشت و ضمن خوش آمدگویی به ورزشکاران حاضر در این رقابت‌ها، ابراز امیدواری کرد رقابت‌هایی زیبا و جذاب در این دوره از بازی‌ها به نمایش گذاشته شود.

اولگ ماتیستین، رئیس فدراسیون جهانی نیز از دیگر سخنرانان این مراسم بود.

همچنین توماس باخ، رئیس کمیته بین‌المللی المپیک نیز در پیامی ویدیویی با تأکید بر حفظ دوستی و احترام در عین رقابت خطاب به ورزشکاران گفت: شاید این رقابت‌ها سکوی پرتاب شما به المپیک 2020 توکیو باشد.

پرچم فدراسیون جهانی نیز در این مراسم توسط هشت ورزشکار مطرح حمل شد و به نمایش درآمد و مشعل یونیورسیاد 2019 در ورزشگاه ناپولی روشن شد.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید