‌بسته‌های حمایتی آستان قدس رضوی بین سیل‌زدگان لرستان توزیع می‌شود- اخبار استانها – اخبار تسنیم / کلیک کنید

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، آیت‌الله سیداحمد میرعمادی ظهر امروز در همایش فصلی ائمه‌جمعه استان لرستان که در بیت امام‌جمعه برگزار شد با اشاره به دیدار نمایندگان ولی‌فقیه استان‌های  سراسر کشور با مقام معظم رهبری اظهار داشت: دیدار نمایندگان ولی فقیه با مقام معظم رهبری بی‌سابقه‌ترین دیدار بود و ایشان در این دیدار ده نکته کلیدی و مهم را بیان کردند.

وی افزود: پس از سیلاب گزارشی از وضعیت سیل استان لرستان حضوری و به‌صورت مکتوب در اختیار مقام معظم رهبری قرار دادیم و در این جلسه اخیر دیدار نمایندگان ولی‌فقیه با ایشان نیز اقدامات انجام‌شده را ارائه دادیم که مقام معظم رهبری فرمودند مشکلات سیل‌زدگان را با سرعت پیگیری کنید تا این مشکلات برطرف شوند.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان با بیان اینکه در حال حاضر در مسیر تحولات انقلاب اسلامی ایران صفحه جدیدی باز شده‌است عنوان کرد: در این دوره از انقلاب اسلامی با یک سری تحولات تازه و مهم مواجه هستیم، مسیر انقلاب یک مسیر 40ساله بود که در این مسیر  تلاش بر این بود انقلاب و نظام تثبیت و تحکیم  شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر وارد مرحله دوم انقلاب اسلامی که دوران بلوغ و پیشرفت انقلاب اسلامی است  شده‌ایم، بیان کرد: این دوره، دوره پیشرفت بااعتماد نفس، تکیه بر ظرفیت داخلی و بدون دخالت بیگانگان است، ایده مقام معظم رهبری این است که دوران 40ساله انقلاب دوران پیشرفت باشد و با استفاده از تجربه گذشته حرکت روبه‌جلو داشته باشیم.

میرعمادی با بیان اینکه گام دوم انقلاب به‌عنوان منشور چهل سالگی  دوم انقلاب است، گفت: مقام معظم رهبری جهت پیشرفت بر سه اصل حفظ مبانی انقلاب اسلامی، آرمان‌های امام (ره) و داشتن مواضع انقلابی تأکید دارند، در این دوره باید از اشتباهات گذشته پرهیز کنیم چراکه با مواضع انقلابی، مدیریت جهادی و روحیه انقلابی می‌توان پیشرفت کرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان با تأکید بر اینکه اصل سوم که بسیار مهم و مورد تأکید مقام معظم رهبری است راهبرد مقاومت است، خاطرنشان کرد: آنچه که در این تحولات مهم بوده اجماع کلیه مسئولان بر مقاومت است و نه جنگ، مذاکره و تسلیم؛ این راهبرد مقاومت برای ما بسیار پرفایده و پرهزینه بوده و همین امر آمریکا را دچار استیصال کرده‌است.

میرعمادی با اشاره به مسئولیت ائمه‌جمعه در چهل ساله دوم انقلاب اظهار داشت: تبیین و ترویج منظومه فکری و اندیشه‌های امام (ره) و مقام معظم رهبری موجب سلامت اسلامی و تداوم راه انقلاب اسلامی است، اتخاذ مواضع مستدل، ولایی و انقلابی ائمه‌جمعه و هم‌چنین دعوت به وحدت، انسجام و آرامش اجتماعی به‌ویژه در انتخابات آینده، مردمی و ساده‌زیست بودن ائمه از مهم‌ترین وظایف ائمه‌جمعه در تبیین چهل ساله دوم انقلاب اسلامی است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با اشاره به جذابیت بخشیدن به خطبه‌ها از جهت انقلابی‌بودن، محتوای عمیق داشتن و مستدل‌بودن عنوان کرد: مطالبه‌گری غیر از تضعیف است، در راستای مطالبه‌گری باید فضای جدید باز کنیم؛ مردم نماز جمعه را پناهگاه خود و امام جمعه را زبان خودشان بدانند هم‌چنین ساده‌زیستی و مردمی‌بودن ائمه جمعه و به تعبیر مقام معظم رهبری انس با مردم از مهم‌ترین وظایف ائمه‌جمعه مورد تأکید مقام معظم رهبری است.

‌میرعمادی گفت: امسال در  برنامه‌های دهه کرامت مناطق سیل‌زده لرستان بسیار مورد توجه قرار گرفته‌است و آستان قدس رضوی نیز با اهدای بسته‌های حمایتی 500هزار تومانی به مردم نیازمند و سیل‌زده این استان برنامه‌های بسیار خوبی دارد.

انتهای پیام/ ز

پاسخی بگذارید