روایت کدخدایی از ایراد اصلی شورای نگهبان به استانی‌شدن انتخابات / برخی نمایندگان با اجرای طرح مخالفند- اخبار استانها – اخبار تسنیم / کلیک کنید

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، عباسعلی کدخدایی ظهر امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با اشاره به انتخابات امسال مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: برخی افراد پیش‌بینی می‌کنند که شاید مشارکت در انتخابات کم باشد ولی ما پیش‌بینی‌ای غیر از این داریم.

وی با توجه به مشکلات اقتصادی پیش‌آمده در کشور گفت: مشکلات معیشتی و سختی‌های اقتصادی که مردم این روزها با آن روبه‌رو هستند خیلی سخت است و فشار زیادی به مردم وارد می‌شود.

سخنگوی شورای نگهبان خاطرنشان کرد: انتخابات مجلس شورای اسلامی به‌دلیل اینکه محلی است و همه به ظرفیت‌های محلی توجه دارند، معمولاً با شور و نشاط خاصی برگزار می‌شود.

کدخدایی راجع به برگشت مصوبه مجلس در ارتباط با قانون انتخابات گفت: ایراد اصلی شورای نگهبان به استانی شدن انتخابات بود و در صورتی که سایر موارد به‌صورت یک بحث جدا به شورای نگهبان ارسال شده بود، قطعاً مورد تأیید و تصویب قرار می‌گرفت.

وی با یادآوری اینکه طبق قانون هر 20 سال یک مرتبه باید به تعداد نمایندگان مجلس افزوده شود گفت: بعضی از نمایندگان به‌دلیل اینکه از ریزش رأی خود ترس دارند، جلوی این طرح مخالفت می‌کنند و نمی‌گذارند اجرایی شود.

سخنگوی شورای نگهبان در ارتباط با بحث طرح ممنوعیت حضور نمایندگان با سابقه سه دوره متوالی در مجلس در انتخابات گفت: با توجه به اینکه برای ریاست جمهوری در قانون بیان شده که یک نفر نمی‌تواند بیش از دو دوره متوالی رئیس جمهور باشد ولی در ارتباط با نمایندگان نیامده، پس محدودیتی وجود ندارد.

کدخدایی تصریح کرد: ضمن اینکه کشورهای دیگر هم ‌برای نمایندگی مجلس محدودیت قائل نمی‌شوند چون اولاً اینها در دوره‌هایی بودند و تجربه کسب کرده‌اند و ثانیاً این کار فایده خاصی هم ندارد چون اگر فردی یک دوره نباشد می‌تواند دور بعد برگردد و خیلی اثر خاصی نداشت.

انتهای پیام/ش*

پاسخی بگذارید