سال‌ها چشم‌انتظاری برای آب شرب؛ بی‌مهری مسئولان به روستای مبارزآباد دزفول + تصاویر- اخبار استانها – اخبار تسنیم / کلیک کنید

سعید سلطانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در دزفول اظهار داشت: روستای مبارزآباد (بنه شیخ محمدالهداگ) از بخش چغامیش دزفول دارای 50 خانوار بوده ولی به‌دلیل عدم امکانات و مهاجرت برخی از اهالی این روستا به دزفول و شوش به 30 خانوار رسیده است.

وی افزود: یکی از مهم‌ترین معضلات این روستا فقدان آب شرب سالم و بهداشتی است، به‌طوری که هیچ گونه منبع تصفیه آب سالم و بهداشتی برای مردم وجود ندارد و همه از آب‌های چاه خانگی استفاده می‌کنند.

رئیس شورای روستای مبارزآباد اظهار داشت: این روستا فاقد دهیار است. مشکلات این روستا چنان زیاد و طاقت‌فرسا است که نسل جوان و اهالی روستا دیگر حاضر به ماندن در این روستا نبوده و با مهاجرت تعداد زیادی به روستا و شهر برخی از مناطق در حال خالی شدن از سکنه و در صورتی که به این روستا توجهی نشود در سال‌های آینده شاهد متروکه شدن این روستا خواهیم بود.

سلطانی گفت: سال‌ها است که مردم روستای مبارزآباد از توابع بخش چغامیش دزفول از نعمت آب آشامیدنی محروم هستند و طبق گفته مسئولان بهداشت آب این روستا آلوده و غیرقابل استفاده است که این امر موجب بروز انواع بیماری پوستی و داخلی برای اهالی روستا می‌شود.

وی ادامه داد: اهالی این روستا برای شستن ظروف و لباس مجبورند از آب چاه خانگی استفاده کنند و یا از رودخانه لوره که از کنار روستا عبور کرده استفاده کنند.

رئیس شورای روستای مبارزآباد با ابراز اینکه این روستا از ابتدایی‌ترین امکانات محروم بوده، افزود: تاکنون هیچ توجهی به این روستا نشده است؛ این روستا از نعمت گاز بی‌بهره است و ساکنان آن مشکلات زیادی را به‌علت نداشتن گاز متحمل می‌شوند؛ به‌دلیل اینکه گاز نداریم در زمستان مجبوریم برای گرمای خانه از هیزم  و یا از وسایل گرمایشی برقی استفاده کرده که هزینه‌های سرسام‌آوری را در پی دارد.

وی همچنین به نبود چراغ‌های روشنایی در معابر این روستا اشاره کرد و گفت: اهالی این روستا در شب باید مسافت مورد نظر خود را بدون نور و در تاریکی مطلق طی کنند.

سلطانی به نداشتن خانه بهداشت اشاره کرد و اظهار داشت: خدا نکند در چنین شرایط بحرانی زنی بخواهد وضع حمل کند و یا کودکی را عقرب نیش بزند، مریض شود و یا هر اتفاق دیگری رخ دهد چرا که اگر یک نفر در این روستا بیمار شود تا به خانه بهداشت روستای بعدی یا به شهر منتقل شود جان خود را از دست می‌دهد.

وی با ابراز اینکه اهالی روستا از نبود مدرسه در هر مقطعی در روستا رنج می‌برند گفت: فرزندان اهالی این روستا مجبورند یا ترک تحصیل کنند و یا به‌سختی برای تحصیل به شهر یا روستای دیگری بروند که در آنجا هم مسئله هزینه حمل‌ونقل مطرح است.

گزارشازفاطمهدقاقنژاد

انتهای پیام/ح*

پاسخی بگذارید