گفت‌وگو|دولت ارز 4200تومانی کالاهای اساسی را کجا هزینه کرده است؟- اخبار سیاسی – اخبار تسنیم / کلیک کنید

سیدحسن حسینی‌شاهرودی سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم با اشاره به مصوبه مجلس برای تخصیص 14 میلیارد دلار ارز 4200تومانی برای تأمین کالاهای اساسی، گفت: متأسفانه دولت تاکنون این مصوبه مجلس را مانند اکثر مصوبات قبلی اجرا نکرده است.

وی یکی از علل مشکلات موجود در گرانی کالاهای اساسی را اجرا نکردن مصوبه مجلس از سوی دولت برای تأمین کالاهای اساسی با ارز 4200تومانی دانست و اظهار داشت: اگر دولت این مصوبه را اجرا می‌کرد امروز شاهد افزایش قیمت کالاهای اساسی نبودیم.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس اضافه کرد: هدف مجلس از تخصیص ارز 4200تومانی برای تأمین کالاهای اساسی از سوی دولت این بود که در شرایط تحریم بتوانیم مقاومت کرده و کالاهای اساسی با قیمت کمتری به دست مردم برسد، اما متأسفانه دولت با اجرا نکردن این قانون، مانع آن شده است.

حسینی‌شاهرودی تصریح کرد: به‌طور مرتب نامه‌ها و شکایاتی از سوی مردم به دفتر نمایندگان مجلس، از جمله دفتر بنده نیز مبنی بر گرانی کالاهای اساسی واصل می‌شود که واقعاً نمی‌دانیم چه پاسخی برای آنها داشته باشیم.

وی تأکید کرد: دولت باید مصوبه مجلس درباره تأمین ارز 4200تومانی برای کالاهای اساسی را اجرا کند، مردم در تنگنا هستند و باید چار‌ه‌ای برای حل مشکلات معیشتی مردم اندیشیده شود.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: به‌طور قطع دولت در اجرا نکردن مصوبه مجلس برای تخصیص 14 میلیارد دلار ارز 4200تومانی جهت تأمین کالاهای اساسی تخلف کرده است، دولت پاسخ دهد که؛ این حجم از ارز دولتی را در کجا هزینه کرده است؟

انتهای پیام/*

پاسخی بگذارید