شلیک 2 موشک زلزال1 به مرکز تجمع مزدوران عربستان؛ هشدار عبدالسلام درباره تنش‌آفرینی متجاوزان- اخبار بین الملل – اخبار تسنیم / کلیک کنید

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المسیره، نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن روز جمعه در واکنش به ادامه تجاوز عربستان به این کشور دو فروند موشک زلزال1 به مراکز تجمع مزدوران ائتلاف متجاوز سعودی در منطقه “قانیه” در استان البیضاء شلیک کردند.

از سوی دیگر یگان مهندسی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن موفق شد یک خودروی حامل مزدوران را در همین جبهه منهدم کند.

در مقابل مزدوران ائتلاف متجاوز سعودی دو روستای “الشجن و الکوعی” در اطراف شهر “الدریهمی” در استان الحدیده را با بیش از 12 فروند خمپاره هدف قرار دادند.

نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن امروز جمعه توانستند پیشروی مزدوران ائتلاف متجاوز سعودی به‌سمت منطقه “مغنیه” در بخش “القبیطه” در استان لحج را متوقف کنند.

در پی حملات مزدوران ائتلاف متجاوز سعودی به منازل شهروندان یمنی در حومه بحش “حیس” در استان الحدیده یک کودک یمنی زخمی شد.

یک منبع نظامی از کشته و زخمی شدن شمار زیادی از مزدوران و پاکسازی یکی از تپه‌های اطراف کوه “قیس” در جیزان در پی عملیات نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن خبر داد.

پدافند هوایی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن امروز جمعه یک فروند پهپاد جاسوسی مزدوران ائتلاف متجاوز سعودی را در  منطقه “الفاره” در الحدیده منهدم کردند.

از سوی دیگر در عملیات تک‌تیراندازان ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در جبهه “الساقیه” در بخش “الغیل” و جبهه “حام” در بخش “المتون” استان الجوف 4 مزدور ائتلاف متجاوز سعودی کشته و یا زخمی شدند.

نیروهای یمنی همچنین مراکز تجمع مزدوران عربستان در جبهه حام را هدف حملات توپخانه‌ای خود قرار دادند.

 یگان مهندسی نظامی ارتش یمن با یک بمب خودروی نظامی مزدوران ائتلاف متجاوز سعودی در جبهه “أسطر” در بخش “خب و الشعف” استان الجوف را منهدم کرد.

هشدار عبدالسلام درباره تنش‌آفرینی متجاوزان

محمد عبدالسلام رئیس هیئت ملی یمن متجاوزان و مزدورانشان را مسئول کامل تشدید تنش در الحدیده و پیامدهای ادامه این تنش دانست.

وی افزود: دشمن بعد از اقدام ما مبنی بر آرایش مجدد نیروها در الحدیده در اجرای گام بعدی بر اساس توافقات حاصل‌شده در کمیته هماهنگی تعلل می‌کند.

عبدالسلام در ادامه گفت: همه ملاحظه کردند که دشمن بعد از توافق سوئد چه بهانه‌ها و دروغ‌هایی را سر هم کرد و ما را به عدم اجرای این توافق متهم کرد و این در حالی است که ما با توجه به علاقمندی‌مان برای پیشبرد صلح به‌صورت یک‌طرفه توافقات صورت‌گرفته را اجرا کردیم.

رئیس هیئت ملی یمن با بیان “دشمن در حال حاضر به‌دنبال تشدید تجاوزها و نقض آتش‌بس در استان الحدیده است”، افزود: متجاوزان و مزدوران باید بدانند که مسئولیت این تنش‌آفرینی و پیامدهای آن بر دوش آنها است.

عبدالسلام بر پایبندی به توافق سوئد تأکید کرد و از سازمان ملل خواست که به‌طور جدی نقش خود را بر اساس توافقات صورت‌گرفته ایفا کند.

انتهای پیام/*

پاسخی بگذارید