عمار حکیم: برای تشکیل دولت سایه تلاش می‌‎کنیم- اخبار بین الملل – اخبار تسنیم / کلیک کنید

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از الفرات، سید عمار الحکیم رئیس جریان حکمت ملی عراق طی سخنانی در مراسم بزرگداشت نود و نهمین سالروز انقلاب 1920 در این کشور که در دفتر او برگزار شد گفت: ما برای مقابله با تک روی سیاسی در تشکیل دولت و تصمیم گیری برای کشور راه اپوزیسیون ملی را انتخاب کردیم و از هر اقدام غیر قانونی و غیر مسالمت آمیز که برای امنیت کشور خطرناک است اعلام برائت می کنیم.

حکیم گفت: ما راه اپوزیسیون ملی را انتخاب کردیم تا از تعارفات سیاسی مبتنی بر منافع شخصی، حزبی و گروهی جلوگیری کنیم، زیرا این پدیده گسترش یافته و تهدیدی برای امنیت و صلح اجتماعی است.

وی افزود: از قوای سه گانه و دستگاه قضایی می خواهم که پوشش قانونی و عملی برای حمایت از معارضان سیاسی و برآورده کردن خواسته‌های آنها در زمینه اصلاحات را فراهم کنند.

حکیم گفت: اپوزیسیون ملی اشخاص را هدف قرار نمی دهد بلکه شیوه ها و نحوه عملکرد را هدف قرار می دهد.

رئیس جریان حکمت ملی اظهار داشت: ما برای تشکیل دولت سایه تلاش می کنیم و باید به این دولت اجازه داده شود که نقش خود را در نظارت و ارزیابی عملکرد دولت ایفا کند.

وی گفت” عادل عبدالمهدی نخست وزیر شخصیتی ملی است و بسیاری از وزرا و مسئولان محترم هستند و آنها باید در برابر انتقادات ما سعه صدر داشته باشند.

انتهای پیام/

 

 

پاسخی بگذارید