قم| غنی‌ترین منابع حدیثی از امام صادق(ع) برای تشیع به جا مانده است- اخبار استانها – اخبار تسنیم / کلیک کنید

آیت الله محسن غرویان در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در قم،اظهار داشت: مکتب شیعه، مکتب عقلانیت و استدلال و برهان است و در مناظرات خود از روش امام صادق(ع) استفاده می کند.

وی با اشاره به خصوصیات علمی جامعه در زمان امام صادق(ع)تصریح کرد:در دوران ششمین پیشوای شیعیان سوالات و مباحث فقهی زیادی از طرف مردم و مکاتب فکری مختلف مطرح می شد که امام(ع) به آنها پاسخ می داد.

عضو هیئت علمی جامعه المصطفی با اشاره به اقدامات امام صادق(ع) در ترویج معارف دینی ادامه داد:دگرگونی حکومت اموی به عباسی و پیدایش عقاید مختلف کلامی در میان مسلمانان، بهترین موقعیت را برای امام صادق(ع) ایجاد کرد تا دین اسلام را ترویج کنند.

استاد حوزه علمیه با تاکید بر اینکه امام صادق(ع) در میان شیعیان جایگاه ویژه ای دارند،بیان کرد: این امام همام مغز متفکر جهان شیعه است وغنی ترین منابع حدیثی از دوران امام باقر و صادق(ع) برای تشیع به جا مانده است.

آیت الله غرویان گفت: تربیت شاگردان، مناظره و مباحثه های علمی  با سایر مکاتب و تشکیل حلقه های درس و تدوین کتب فقهی و حدیثی از جمله اقدامات امام جعفر صادق(ع) برای اثبات حقانیت شیعه است.

وی با تاکید بر اینکه ششمین اختبر تابناک ولایت در فقه شیعیان دارای مقام بسیار عظیمی هستند،خاطرنشان کرد: در مباحث فقهی بیشتر  روایاتی که فقهای شیعه از آن ها بهره برده و در درس های خارج فقه به آن می پردازند همان فرمایشاتی است که از امام صادق(ع) بر جای مانده است.

انتهای پیام/ ت

پاسخی بگذارید