آشنایی با گزینه جدی پرسپولیس برای جانشینی برانکو- اخبار ورزشی – اخبار تسنیم / کلیک کنید

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، باشگاه پرسپولیس همچنان در حال بررسی گزینه‌‌های خارجی معرفی شده از سوی ایجنت‌هاست و بعد از نشستی که مدیران این تیم با تعدادی از مربیان خارجی داشتند به سه گزینه رسیدند که حضور ماسیمو کاررا منتفی شده است. تاکیس لمونیس و گابریل کالدرون مربیان هستند که ایرج عرب در چند روز اخیر در مورد آنها با مسئولان وزارت ورزش، اعضای هیئت مدیره و تعدادی از پیشکسوتان مشورت کرد تا در نهایت بهترین تصمیم را بگیرد.

مدیریت باشگاه پرسپولیس بعد از تحقیقاتی که همراه مشاورانش به عمل آورده به این نتیجه رسیده که کالدرون را به عنوان سرمربی جدید معرفی کند. اگرچه هنوز این مسئله قطعیت پیدا نکرده است. مهم‌ترین امتیاز کالدرون نسبت به دیگر کاندیداها حضور چند ساله این مربی در فوتبال خاورمیانه است در حالی که گزینه‌‌های دیگر تقریبا با فوتبال آسیا غریبه هستند.

کالدرون که در جام جهانی 1990 در تیم ملی آرژانتین همبازی دیگو ماردونا بود در سال 2006 موفق شد با تیم ملی عربستان راهی جام‌جهانی شود. او در همان سال نیز هدایت تیم ملی عمان را برعهده گرفت و با این تیم به جام ملت‌های 2007 صعود کرد. در ادامه کالدرون مربیگری در باشگاه الاتحاد عربستان را آغاز کرد و بعد از یک سال ناکامی در این تیم در سال دوم موفق شد قهرمان جام کینگ کاپ عربستان شده و در لیگ قهرمانان هم تا فینال پیش رفت که با شکست مقابل پوهانگ استیلرز نتواست جام را بالای سر ببرد.

از دیگر موفقیت‌های کالدرون، قهرمانی بدون باخت با الهلال در فصل 2010 و 2011 در لیگ عربستان بود. او در آخرین سال مربیگری‌اش نیز با تیم بنی یاس امارات هم نتایج قابل قبولی کسب کرد و موفق شد این تیم را برای اولین بار راهی مسابقات لیگ قهرمانان کنند. نکته دیگر در مورد وی این است که کالدورن در یکی دو سال اخیر تیم نداشته و بیکار بوده است.

کالدرون از جمله مربیانی است که به نظم و انضباط اهمیت زیادی داده و علاقه زیادی به فوتبال تهاجمی دارد.

 

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید