حجت‌الاسلام سعیدی: سپاه با سرنگونی پهپاد جاسوسی آمریکا را به انزوا کشاند / در اوج عزت و اقتدار هستیم- اخبار استانها – اخبار تسنیم / کلیک کنید

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، حجت‌الاسلام علی سعیدی در مراسم بزرگداشت شهدای هفتم تیرماه در حرم منور رضوی اظهار داشت: براساس آموزه‌های اسلامی دشمنان و کفار مدام در حال مقابله با مسلمین هستند تا از دین خود روی برگردانند مگر اینکه مسلمانان خود را قوی کنند تا دشمن بر آنان تسلط نیابد.

 سعیدی افزود: آمریکا نماد استکبار، شرک، ظلم و تجاوز است و طی 240 سال عمر خود با زور بر دنیا حکومت کرده ‌به طوری که طی این مدت فقط 16 سال را بدون جنگ گذرانده و چین در این مدت که به ساخت اقتصادی پرداخته بود به گفته مقامات آمریکایی از این کشور پیش افتاده است.

وی گفت: برخلاف تصور برخی در داخل کشور، مشکل ما با آمریکا فقط بر سر مسئله هسته‌ای یا موشکی نیست چرا که وقتی موضوع هسته‌ای فروکش کرد آمریکایی‌ها به سراغ مسئله موشکی، مسئله منطقه یا مقابله ما با داعش رفتند.

سعیدی به حمله آمریکا به 22کشور طی قرن گذشته اشاره کرد و افزود: طی 60سال گذشته آمریکا در امور داخلی 17کشور دخالت کرده که ایران یکی از آنهاست و کودتای نوژه و حمله به هواپیمای مسافربری و دیگر موارد بخشی از فهرست این اقدامات است.

وی اظهار داشت: برخی معتقدند مشکل ما با ترامپ و جمهوری خواهان است، اما واقعیت اینگونه نیست، فرقی بین این دو حزب در تقابل با ایران وجود ندارد. جمهوری خواهان با شمشیر و دموکرات‌ها با پنبه سر می‌برند و وجود این دو در راس قدرت آمریکا برای ما تفاوتی ندارد.

وی با بیان اینکه امروز ملت انقلابی ایران قدرت اهریمنی آمریکا را به انزوا کشانده است گفت: ایران امروز در اوج عزت و اقتدار ارزیابی می‌شود، حمله نیروهای هوا فضای سپاه پاسداران به پرنده بدون سرنشین آمریکا پیامدهایی در سطح منطقه و جهان داشت که از برکات و معجزت الهی است.

رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرمانده معظم کل قوا افزود: این هواپیمای گران قیمت که سه برابر یک هواپیمای جنگنده اف 35آمریکایی قیمت دارد بیش از 220میلیون دلار می ارزد و قدرت پدافندی ما تاکنون برای دشمنان مشخص نشده بود و سرنگونی این هواپیما نشان داد قدرت پدافندی ما همچون توان موشکی ما بسیار است.

وی همچنین به حادثه ترور ششم تیر و سوء قصد به رهبر معظم انقلاب در مسجد ابوذر اشاره کرد و اظهار داشت: شاید حکمتی بود که واقعه ششم تیر روی دهد تا امروز از برکت وجود معظم له بهره‌مند باشیم.

وی به سایر حوادث تروریستی از جمله حمله آمریکا به هواپیمای مسافربری ایران و سایر ترورهای تیر ماه سال 1360 اشاره کرد و گفت: حوادث تروریستی داخلی توسط منافقان و حادثه سرنگونی هواپیمای مسافربری توسط ارباب آنها انجام شد لذا این هفته از ششم تا 12 تیر ماه را به عنوان هفته حقوق بشر آمریکایی نامگذاری کرده‌اند.

سعیدی با اشاره به سالگرد بمب گذاری در دفتر حزب جمهوری اسلامی و شهادت شهید بهشتی و یارانش افزود: فلسفه اختلاف شهید بهشتی و بنی صدر باید روشن شود، اختلاف این دو چهره شخصی نبود، این دو در راس دو جریان و جبهه بودند لذا باید یک مرزبندی داخلی و خارجی داشته باشیم که اولی باید با برخی جریانات داخلی و دیگری با آمریکا باشد.

وی اظهار داشت: تقابل میان بهشتی و بنی صدر اعتقادی و عقیدتی بود، بنی صدر اقتصاد آزاد اما شهید بهشتی آزادی اقتصادی را دنبال می کرد و این اختلافات در مسایل فرهنگی و سیاست خارجی نیز وجود داشت و سرانجام بر‌اساس همین اختلافات شهید بهشتی و 72تن از یارانش به شهادت رسیدند و نظام و ملت را با یک داغ بسیار سنگین روبه‌رو کردند.

انتهای پیام/ش

پاسخی بگذارید