معاون اقتصادی رئیس جمهور تفاهم‌نامه جذب سرما‌یه‌گذار ‌‌در بندر چابهار را منعقد کرد- اخبار استانها – اخبار تسنیم / کلیک کنید

به گزارش خبرگزاری تسنیم از چابهار، به نقل از روابط عمومی اداره‌کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان، بهروز آقایی اظهار داشت: در راستای اجرای موافقتنامه چابهار و گسترش همکاری ترانزیتی و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی افغانستان در بندر چابهار و همچنین استفاده هر چه بیشتر تجار افغان از ظرفیت‌های بندر، تفاهم‌نامه همکاری بین اداره‌کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان و بخش خصوصی این کشور به امضا رسید.

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: این تفاهم‌نامه به منظور حسن همجواری دو کشور و توسعه ترانزیتی و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی افغانستان در زمینه حمل و نقل، جذب سرمایه‌گذار، فعالیت های لجستیکی و ترانزیتی و ایجاد ترافیک بار امضا شد.

وی ادامه داد: اداره کل بنادر و ‌دریانوردی جهت همکاری با تجار افغانستان برای بهره‌مندی از ظرفیت‌های ایجاد شده در بندر شهید بهشتی آمادگی کامل دارد. 

آقایی گفت: این اداره‌کل به منظور انجام فعالیت های مربوطه نسبت واگذاری دفتر فعالیت به بخش خصوصی افغانستان در بندر چابهار اقدام کرده، در ضمن بخش خصوصی افغانستان متعهد شد نسبت به ایجاد ترافیک بار، جذب و انتقال کالای ترانزیتی از مسیر بندر چابهار به بازارهای هدف اقدام کند.

انتهای پیام/ش

پاسخی بگذارید