جهاد اسلامی: هرگز کنفرانس بحرین و نتایج آن را نمی‌پذیریم- اخبار بین الملل – اخبار تسنیم / کلیک کنید

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از فلسطین الیوم، خالد البطش از رهبران جنبش جهاد اسلامی فلسطین گفت که این جنبش هرگز کنفرانس بحرین و نتایج آن را که به دنبال به فراموشی سپردن مسئله فلسطین است نخواهد پذیرفت.

وی اظهار کرد: دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا از طریق کنفرانس بحرین تلاش دارد معامله قرن را علیه ملت فلسطین اجرایی کند.

این عضو جهاد اسلامی فلسطین گفت: آمریکا به این دلیل بحرین را برای اعلام معامله قرن اعلام کرد که برخی از رهبران عربی در این معامله حضور دارند و حتی بیشتر هزینه های این معامله را آنها تامین کرده اند.

وی درباره وعده 50 میلیارد دلاری جراد کوشنر داماد ترامپ و مشاور کاخ سفید برای سرمایه گذاری در فلسطین و کشورهای عربی گفت: این پول‌ها به منزله رشوه ای بزرگ به فلسطینیان و اعراب است تا معامله قرن را بپذیرند.

البطش گفت: روز سه شنبه چندین فعالیت و کنفرانس همزمان با کنفرانس بحرین برگزار خواهد شد.

این عضو جهاد اسلامی تاکید کرد که معامله قرن فقط ملت فلسطین را هدف قرار نداده بلکه کل امت عربی را هدف قرار داده است.

وی گفت: آمریکا و غرب رژیم اشغالگر صهیونیستی را ایجاد کردند و اکنون ماموریت حمایت از این رژیم را به برخی از کشورهای عربی محول کرده اند.

البطش از شهروندان فلسطینی در غزه و کرانه باختری اشغالی خواست که در تظاهرات‌هایی که در مخالفت با کنفرانس بحرین برگزار خواهد شد مشارکت پرشوری داشته باشند.

وی تاکید کرد که راهپیمایی بازگشت روز جمعه ” نه به کنفرانس بحرین” نام گرفته است.

این عضو جهاد اسلامی از ابومازن رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین خواست که هماهنگی امنیتی خود با رژیم صهیونیستی را لغو کرده و از توافق اوسلو و پروتکل های آن خارج شود.

انتهای پیام/

 

پاسخی بگذارید