پرداخت 13.5میلیاردتومان غرامت به کشاورزان گمیشانی؛ دریچه‌های سد وشمگیر بازسازی می‌شود- اخبار استانها – اخبار تسنیم / کلیک کنید

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گمیشان، هادی حق‌شناس ظهر امروز در شورای اداری این شهرستان با بیان اینکه گمیشان جزو شهرستان‌های محروم کشور است، اظهارداشت: همه ما باید تلاش کنیم تا محرومیت از شهرها و روستاهای این شهرستان رفع شود.

وی افزود: آسیب‌هایی که سیل به‌بار آورده مشکلات مردم گمیشان را بیشتر کرده است و مسئولان و مدیران باید بیش از گذشته برای رفع محرومیت و مشکلات این شهرستان تلاش کنند.

استاندار گلستان راجع به جبران بخشی از خسارت‌های کشاورزان سیل‌زده گمیشان گفت: تاکنون حدود 13 میلیارد و 500 میلیون تومان بابت خسارات وارده به کشاورزان شهرستان گمیشان پرداخت و یک‌هزار و 600 پرونده نیز برای دریافت تسهیلات به بانک‌ها فرستاده شده است.

وی با اشاره به تخریب بخشی از واحدهای مسکونی در این شهرستان اظهارداشت: 800 واحد مسکونی احداثی در این شهرستان نیاز به دریافت پروانه ساختمانی دارند که تاکنون پنج درصد آنها موفق به دریافت پروانه شدند.

حق‌شناس خاطرنشان کرد: باتوجه به پرخطر بودن سکونت در این منازل شهرداران، بخشداران و دهیاران موظف هستند مردم را ترغیب کنند حداکثر تا هفته آینده نسبت به دریافت پروانه ساختمانی اقدام کنند.

وی با اعلام اینکه بخشی از خسارت‌های زیرساختی به شهرهای گمیش‌تپه و سیمین‌شهر به‌زودی جبران می‌شود، گفت: به‌زودی 900 میلیون تومان به شهرداری گمیش‌تپه و 400 میلیون تومان به شهرداری سیمین‌شهر برای اجرای زیرساخت‌ها، فضای سبز و عملیات عمرانی شهری اختصاص داده خواهد شد.

استاندار گلستان‌ زهکشی 280 هزار هکتار از اراضی کشاورزی و جاده‌های بین‌مزارع را یکی از برنامه‌های مهم و ماندگار در شهرستان گمیشان دانست و اضافه کرد: تاکنون زهکشی حدود 30 هزار هکتار انجام شده و 30 هزار هکتار دیگر نیز کلنگ‌زنی شده است. امیدواریم با تخصیص اعتبار از محل صندوق توسعه ملی همه اراضی اولویت‌دار استان در سریعترین زمان ممکن زهکشی شود.

وی اعلام کرد: شهرستان گمیشان فاقد بیمارستان است و تلاش می‌کنیم امسال یک بیمارستان 68تختخوابی را در این شهرستان کلنگ‌زنی کنیم.

حق‌شناس با تأکید به اهمیت سد وشمگیر در پیشگیری از وقوع سیلاب، گفت: بازسازی دریچه‌های سد وشمگیر یک ضرورت است که باید در هفته آینده پیمانکار اجرای طرح انتخاب شود و مبلغ 600 میلیون تومان اعتبار مورد نیاز آن نیز تأمین خواهد شد.

انتهای پیام/ز*

پاسخی بگذارید